Kryptoměna Ripple … starší bratr Bitcoinu

Budeme-li věnovat velkou pozornost historii kryptoměnových mincí, uvědomíme si, že na trhu funguje kryptoměna starší než Bitcoin. I když je obecně přijímáno, že myšlenka kryptoměny byla vytvořena spolu s vydáním Bitcoinu, existuje další e-coin, který v tom sehrál významnou roli. Mluvíme o Ripple – starším bratru a největším nepříteli Bitcoinu.

Starší než Bitcoin – zrod Ripple

Ryan Fugger je považován za tvůrce Ripple (XRP). Tato kryptoměna přitahovala velký zájem už od svého vzniku. Ripple se stával stále populárnějším a získával na síle, dokud neotřásl trhem s kryptoměnami. Jeho růst začal v roce 2004, který souvisel se založením RipplePay. Systém byl několik dalších let zdokonalován, až nakonec v roce 2011 byl navržen tak, aby byl rychlejší a méně energeticky náročný než Bitcoin. Brzy poté byly představeny další změny, které umožňují převod peněz během několika sekund. Od roku 2012 se společnost Ripple více zaměřovala na rozšiřování nabídky pro sektor bankovnictví.

Systém Ripple funguje jako zdánlivě-decentralizovaná transakční síť založená na technologii blockchain. Platební protokol je velmi podobný a kompatibilní s běznými měnami, komoditním trhem a dalšími kryptoměnami. Jeho uživatelé mají možnost převádět prostředky v reálném čase, což je nepochybně výhoda tohoto e-coinu. Provádění transakcí prostřednictvím systému Ripple je možné pomocí jiných kryptoměn nebo investičních majetků. To je něco, čím se Ripple liší od všech ostatních. Tento systém převodu prostředků je možný pomocí protokolů xRapid a xVia. Systém xRapid je účetní síť, která provádí okamžité převody. Systém xVia je naproti tomu bankovním terminálem, který umožňuje připojení k síti Ripple. Moderní systém tohoto e-coinu přitahuje zájem zejména světových bank, vlád největších zemí a mezinárodních korporací. Ripple je považován za skvělou formu převodu finančních prostředků a zároveň je to perspektivní (a relativně bezpečná) investice.

Popilarita Ripple – ze systému na e-minci

Ripple je v současnosti jednou z nejoblíbenějších kryptoměn dostupných na trhu s kryptoměnami. Investují do něj národní i soukromí investoři z celého světa. Na jeho vývoj neustále dohlížejí specialisté ze zemí jako Spojené státy americké, Singapur a Austrálie. Ripple má na kryptotrhu velmi silnou a stabilní pozici. Stálo by tedy za to se zeptat, co přesně stojí za úspěchem této kryptoměny. Velmi důležitou součástí rozvoje Ripple bylo představení plánu na vytvoření systému autonomní účetní jednotky. Byl založen na technologii blockchain, která měla urychlit převody prostředků. Tato e-mince měla být navíc efektivnější a méně energeticky náročná než Bitcoin, což by výrazně ovlivnilo jeho pozici na trhu. V roce 2012 se začalo pracovat na protokolu Ripple Transaction Protocol (RTXP), který se poté vyvinul v kryptoměnu XRP a poté v Ripple Labs. Tato díla rychle upoutala pozornost společností jako Venture Capital Google nebo německé banky Fidor. Ripple Labs mocně rostla, až se vyvinula do Ripple, jak ji známe. V současnosti je považována za jednu z nejlépe vyvinutých kryptoměn založených na technologii blockchain. Tato e-mince má nejvyšší škálovatelnost a schopnost provádět více než 1,5 tisíc transakcí každou sekundu. Zároveň může přijmout až 50 tisíc transakcí – to je opravdu působivé množství! Tým Ripple neustále pracuje na vylepšování své kryptoměny, což posiluje jejich pozici na trhu. Investoři z celého světa v tom vidí llákavou investici, takže na kryptotrhu přitahuje velkou pozornost. Zdálo by se, že Ripple stoupá po žebříčku a má šanci Bitcoin dohnat. V roce 2017 byla Ripple Network (XRPUSD) stále vázána na mnoho světových společností a dosahovala působivých výšin. Bohužel jen o rok později začaly jeho ceny klesat a dosáhly nejnižšího bodu v historii Ripple na hodnotu 0,2448, což způsobilo jeho kolaps.

Klasická myšlenka – moderní technologie

Ripple nabízí vylepšenou službu okamžitého převodu finančních prostředků a umožňuje snížit náklady transakcí. Platby prostřednictvím tohoto systému jsou šifrované. Jsou také přizpůsobeny aktuální struktuře banky. Ripple věnuje velkou pozornost čtyřem pilířům jejich systému. Jsou to: distribuce (schopnost bank komunikovat bez prostředníka), bezpečnost (soukromé transakce), rozsah (vysoká úroveň zpracování) a kompatibilita (připojení k mnoha sítím). Ripple je stále více využíván bankovním odvětvím. Proč tomu tak je? Jak jsme již zmínili, je to především díky rychlosti transakcí, ale také díky nízkým nákladům na přenos a bezpečností jeho uživatelů. Ripple využívá strukturu, která zpracovává platby podobně jako blockchain. Za tímto účelem používá knihy pro registraci každé transakce, bez ohledu na to, jak velká nebo malá. Navíc na rozdíl od Bitcoinu, který se spoléhá na takzvanou „těžbu“, využívá opakující se shody.

Despite its indisputable advantages, Ripple isn’t as popular and infallible as its rival, Bitcoin. But following its history and dynamic development it’s also worth to keep a close eye on it and be up to date on the changes its team implements. The Ripple e-coin offers uncanny payment solutions and attracts unflagging interest, which makes it Bitcoin’s biggest rival.

Navzdory svým nesporným výhodám není Ripple tak populární a neomylný jako jeho rival, Bitcoin. Vzhledem k jeho historii a dynamickému vývoji se ale také vyplatí jej bedlivě sledovat a mít aktuální informace o změnách, které jeho tým zavádí. E-mince Ripple nabízí zajímavé platební řešení a přitahuje neutuchající zájem, což z něj dělá největšího rivala Bitcoinu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *